Print Friendly and PDF

توربین جدید آبی

نیروی برق آبی گسترده ترین شکل استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در سراسر جهان می باشد،  این نوع نیروگاهها در مقیاس بزرگ در اطراف سدهای بزرگ احداث می گردند . شرکت ژاپنی Ibasei بدون نیاز به ساخت یک سد  با استفاده از  ژنراتور برق آبی – یک سیستم کامپکت طراحی کرده است که می توان آن را در مسیر یک رودخانه یا آبراه می تواند نصب گردد.

توربین جدید آبی

طرح اصلی Cappa چیز جدیدی نیست -پره توسط جریان آب چرخیده و دینامی که به همراه آن به چرخش در می آید برای تولید برق استفاده می شود. با این حال، ویژگی دریچه ها طوری  طراحی شده است که برای افزایش راندمان دینام در نقطه ای نصب گردد که در آن آب بیشتری از مسیر پره ها عبور کند، در نتیجه خروجی الکتریکی دینام افزایش می یابد.

سخنگوی شرکت در DigInfo می گوید که جریان آب با سرعت m / s)   2 )  و (6.5 فوت / ثانیه) برای تولید 250 W برق کافیست، در حالی که ترکیب پنج واحد با هم حدود 1 کیلو وات تولیددارد،  این واحد با تولید ولتاژ 100 V AC برق در فرکانس 50/60 هرتز دارد، به طوری که می توان آن را به لوازم برقی (ژاپنی) که استفاده می شود، متصل نمود. آپ تایم تقریبا 100 درصد است. و ۱۰۰ درصد نیز برگشت پذیر خواهد بود.

توربین آبی

طور کلی این توربین میتواند نیاز متوسط یک خانواده را که در مجاورت رودخانه زندگی می کنند را برطرف نماید.

در حالی که تیغه های بزرگتر پتانسیل ارائه قدرت بیشتری را دارند که طبعا به اندازه مطلوب خود توربین و اندازه و عرض و سرعت آب رودخانه که در آن قرار می گیرد بستگی دارد. به همین دلیل، Ibasei بعد از بررسی رودخانه، محلی که توربین باید در آن قرار داده شود بر اساس سفارش هر مشتری ساخته و نصب می گردد.

این شرکت در حال حاضر در مرحله توسعه و تست نهایی محصول خود می باشد و امیدوار است تا Cappa برای خرید در سال 2013 در دسترس قرار گیرد. در مدل 250 W انتظار می رود که هزینه  آن در حدود یک ماشین کامپکت قیمت گذاری گردد.

توربین آبی

این مطلب صرفا جنبه معرفی و آموزشی دارد و هیچگونه فروشی توسط سایت تخصصی برق انجام نمی شود.

مطالب مرتبط

فقط با یک کلیک,ما را در گوگل محبوب کنید.