Print Friendly and PDF

درسنامه وپرسش های نظام مهندسی

درسنامه نظام مهندسی

سفارش این محصول

 

عنوان: درسنامه و پرسش‌های طبقه‌بندی شده آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی
آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی در سالیان اخیر، تبدیل به آزمونی چالشی با پرسش‌های مفهومی شده است که قبولی در آن نیازمند مطالعه عمیق و جدی مباحث سازمان نظام مهندسی به‌ویژه، مباحث 13 و 15 است. بسیاری از کتاب‌های موجود در بازار، ابتدا درسنامه‌ای مختصر ارائه و به حل آزمون بسنده کرده‌اند. این رویه باعث شده که مهندسان در جلسه آزمون دچار سردرگمی شوند.
هدف اصلی در کتاب پیش رو، جمع‌آوری منبعی بی‌نظیر برای آمادگی آزمون نظام مهندسیِ تاسیسات برقی است. با چند ویژگی استثنائی و منحصر بفرد است:
• طبقه¬بندی تمامی پرسش¬ها از اولین دوره (آذر 73) تا آخرین دوره (مهر 96)
• دسته¬بندی پرسش¬ها به سه دسته نظارت، طراحی و مشترک
• به روز رسانی مطالب براساس آخرین نسخه مباحث 13 و 15
• ارائه ده¬ها نکته طلائی و اختصاصی

1) مشخصات ظاهری
نوع محصول: کتاب
تعداد صفحات: 269
قطع: رحلی (بزرگ)
نحوه ارسال: پستی
کد محصول: NB21
قیمت: 41 هزار تومان

2) مشخصات داخلی
تعداد فصول: 10
تعداد نکات طلائی: 264
تعداد پرسش ها: 703

3) لینک های دسترسی

لینک کتاب در کتابخانه ملی

3-2) مشاهده فهرست مطالب

فهرست مطالب

3-3) مشاهده بخشی از کتاب

بخشی از کتاب

4) پیش زمینه نگارش کتاب
4-1) سوالات سنوات قبل
طبق تحقیقی انجام شده (برای مطالعه بیشتر کلیک کنید)، در آزمون طراحی و نظارت مهر 96 درصد قابل توجهی سوالات مشابه سوالات سنوات قبل بوده و تسلط به آن کلید قبولی در آزمون نظام مهندسی است. اهمیت این گروه از پرسش ها زمانی برجسته می شود که بدانیم، غالب این پرسش ها به صورت تحلیلی و مساله بوده و نیاز به دانش قبلی برای پاسخ گوئی دارند. از این رو، در این کتاب درسنامه و پرسش ها به گونه ای آماده شده است که داوطلب را به طور کامل آماده این گروه از پرسش ها نماید.
4-2) آئین نامه های مهم
در این کتاب، مهمترین آئین نامه های مباحث 13 و 15 که پرسش های متعددی از آنها در آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی، ارائه شده و تحلیل لازم در مورد آنها مطرح شده است. همچنین، تک تک پرسش های مرتبط به صورت طبقه بندی شده ارائه شده است.

5) ویژگی برجسته
5-1) طبقه بندی سوالات
غالب کتاب های موجود در بازار از یک الگوی واحد برای تدوین مطالب استفاده می کنند که در آن ابتدا درسنامه ای ارائه شده و سپس پاسخ پرسش های آزمون های سنوات قبل (مثلا از سال 86) از پرسش 1 تا 60 به صورت پیوست ارائه می شود. چنین ساختاری اولا باعث می شود که داوطلب موقع مطالعه درسنامه به فهم عمیق و لمس دقیق پرسش ها نرسد و از آن مهمتر، در جلسه آزمون در صورت نیاز به اجاع به پرسش خاص دچار سردرگمی شده و قادر به یافتن پرسش مشابه در آزمون نمی شوند. اصلی ترین برجستگی کتاب «درسنامه و پرسش‌های طبقه‌بندی شده آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی»، طبقه بندی کامل پرسش ها و درسنامه است. برای این منظور، مفاهیم کتاب در 10فصل و هر فصل شامل چند بخش بوده که ابتدا درسنامه، نکته طلائی و سپس پرسش های مخصوص آن بخش حل شده است. سازماندهی و تدوین چنین کتابی کار بسیار سخت و زمان بری ولی خروجی آن بی نظیر است. نمونه ای از طبقه بندی انجام شده را در زیر مشاهده می کنید.

5-2) پاسخ تشریحی
در این کتاب، تمامی پرسش ها به صورت کاملا تشریحی پاسخ داده شده و سعی شده که توضیحات پرسش ها به صورت دقیق و جزئی مطالب را ارئه نماید. در صورت ارجاع به منبع خاصی نیز، آدرس دقیق و توضیحات تکمیلی مربوطه در پاسخ گنجانده شده است.

5-3) پوشش کل سوالات
در کتاب پیش رو، تمامی پرسش های چالشی و مساله های پیچیده از مباحث 13 و 15از اولین دوره (سال 73) تا آخرین دوره (مهر96) در غالب بیش از 700 پرسش حل شده است. به نمونه زیر توجه کنید که در آن مساله ای مشابه با مساله سال 80 در اسفند 95 طرح شده است. به دلیل پاسخ تشریحی به تمامی پرسش ها از اولین دوره، آموزشی تمامی مفاهیم به صورت کامل انجام می شود.

آزمون نظام مهندسی سال 80

آزمون نظام مهندسی اسفند 95

5-4) تفکیک پرسش ها
در این کتاب، برای اولین تمامی پرسش ها به سه دسته طراحی، نظارت و مشترک دسته بندی شده تا داوطلبان دو طلاحیت طراحی و نظات به راحتی براساس نوع سوالات مطالعه کنند.

5-5) به روزرسانی
این پنجمین چاپ و چهارمین ویرایش از کتاب بوده و در واقع در هر نوبت چاپ، کتاب براساس آخرین آزمون به روزرسانی شده است. همچنین، با توجه به چاپ ویرایش جدید مبحث 13، تغییرات جدید به این نسخه از کتاب اعمال گردید.

5-6) طراحی
در طراحی جلد، صفحات، تصاویر و … این کتاب نهایت دقت و ظرافت به خرج داده شده است. طرح جلد جدید این کتاب با توجه به ماهیت و رنگ لوگوی سازمان نظام مهندسی ساختمان انتخاب شده است. در انتخاب فونت و سایز آن سعی شده که بیشترین جذابیت و کمترین خستگی در خواننده ایجاد شود. همچنین تمامی شکل ها با استفاده از نرم افزار ویزیو ترسیم شده اند.

6) پرسش و پاسخ
سوالات خود در انتهای این صفحه در بخش «دیدگاه خود را بنویسید» وارد کنید تا به آنها پاسخ داده شود.

6-1) آیا این کتاب پرسش های منابع عمومی را نیز پوشش می دهد؟
پاسخ) خیر، برای پاسخ به منابع عمومی «کتاب واژگان کاربردی تاسیسات برقی» باید مورد استفاده قرار گیرد.

6-2) آیا پرسش های نشریه 110 و راهنمای مبحث 13 هم در این کتاب وجود دارد؟
پاسخ) خیر؛ برای این منابع یک کتاب اختصاصی بنام «کتاب تاسیسات برق پلاس» آماده شده است.

63) آیا به پرسش های آزمون نظام مهندسی نظارت و طراحی مهر 96 هم در این کتاب پاسخ داده شده است؟
پاسخ) بله، علاوه بر پاسخ تشریحی، درسنامه مناسب نیز برای آنها ارائه شده است.

6-4) آیا برای قبولی در آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی، مطالعه این کتاب به تنهائی کافی است؟
پاسخ) تلاش بسیار زیادی شده است که این محصول آموزشی، در حد بضاعت خود به نیازهای داوطلبان پاسخ دهد اما برای داشتن کاملترین مجموعه ممکن، «بسته طلائی-تضمینی آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی»، «بسته نقره ای آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی»، «بسته برنزی آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی» و «گنجینه کتاب های آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی» پیشنهاد می شود.

6-5) آیا می توانم این کتاب را با خود سر جلسه آزمون ببرم؟
پاسخ) بله، اساسا یکی از مسائلی که در حین نگارش این کتاب مدنظر بوده، سهولت دسترسی به پرسش ها و درسنامه بوده که با طبقه بندی دقیق این کار انجام شد.

6-6) آیا در این کتاب به تمامی پرسش های آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی پاسخ داده شده است؟
پاسخ) بله، به تمامی پرسش ها از اولین دوره (سال 73) تا آخرین دوره (مهر96) پاسخ داده شده است.

6-7) آیا ویرایش جدید مبحث13 نیز در این کتاب در نظر گرفته شده است؟
پاسخ) بله، تمامی پرسش ها و نکاتی که مرتبط با متن مبحث 13 جدید است در این کتاب اصلاح و به روزرسانی شده است.

مطالب مرتبط

برچسب‌ها

فقط با یک کلیک,ما را در گوگل محبوب کنید.